Site rengi

Tasarım

ALTIN 413,77
DOLAR 7,4019
EURO 8,9593
BIST 1.471
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 9 °C
Yağışlı
Türkçe Slow Pop Dinle

Dijital Medya Okuryazarlık doğru medya kullanımı eğitimi verilecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ödüllü gençlik projesi Kılavuz Gençlik Model’inin eğitime yönelik hizmetleri arasında yer alan Bilgi Evleri ve Akademi Liselerde Dijital Medya Okuryazarlık Atölyesi ile öğrenci velilerine dijital medyanın kullanımı konusunda bilinç kazandıracak eğitim imkanı.

Dijital Medya Okuryazarlık doğru medya kullanımı eğitimi verilecek

Eğitim ile birlikte aileler, çocukların oynadığı oyunlar, izlediği dijital kanallar, katılmış olduğu sosyal paylaşım sitelerindeki zamanını faydalı geçirmelerine yardımcı olacak bilgiler alacak.

PROFESÖR UĞUR BATI EĞİTMEN OLARAK KATILIYOR

Gençlik Eğitimi Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan Dijital Okuryazarlık Atölyesi eğitimlerinde Prof. Dr. Uğur Batı eğitmenlik yapacak. Eğitimler yıl boyu devam edecek. Veli grupları 3’er saatlik eğitimler alacak. Eğitim çevrim içi olarak gerçekleştirilecek.

KATILIM BELGELERİ VERİLECEK

Dijital Medya Okuryazarlık derslerinde, veli grupları oluşturulacak. Dijital okuryazarlık sayesinde öğrenci velilerine güvenli internet kullanımının gereklerinin öğretilmesi hedefleniyor.

Atölye çalışmaları belirli bir müfredat üzerinden gerçekleştirilecek. Eğitim sonunda katılımcılara değerlendirme sınavı uygulanarak katılım sertifikası verilecek.

BİLİNÇLİ DİJİTAL MEDYA KULLANICISI

Dijital Medya Okuryazarlık eğitimlerini tamamlayan veliler sonraki süreçte çocuklarının internette geçirmiş oldukları zaman dijital kimliğe sahip olduğunu unutmayacak.

Aldıkları eğitimi çocukların faydası için kullanacak aileler çocuklarının eleştirel düşünme, empati yapabilme gibi düşünsel yöntemlerle dijital medyada iyi ve kötüyü birbirinden ayırt edebilecek hale gelmesine destek olacak.

Çocuğun yazacağı bir yorumdan, yapacağı sosyal medya paylaşımına kadar güvenli ve dikkatli internet kullanıcısı olarak yetiştirilmesi hedefleniyor.

ATÖLYE ÇALIŞMALARINDA YAPILACAK KONU BAŞLIKLARI

Bilgi evleri etkin dijital medya kullanımı bilgisini ve sosyal platformların ana işlevlerini aktarmak için Dijital Medya Okuryazarlık Atölyesi’nde konu başlıkları şöyle belirlendi.

Tipleme Noktası: Küçük Şeyler Nasıl Büyük Değişiklikler Yaratır. Yeni İnsan ve Yeni Haller. Kuşaklar, Çocuklar ve Geçip Giden Zamanda Yeni Değerler Tesisi. Dijitalleşme, Hız ve Karmaşa: Yeni Sosyoloji.

Dijital Ebeveynlik Nedir. Nasıl İdeal Bir Ebeveyn Olur. Yaratıcı Ebeveynler ve Kriz Çözen Ebeveyn. Salgın Gibi Belirsiz ve Karmaşık Dönemlerde Ebeveynlik. Psikolojik Direnç, Öğrenme ve Esnek Ebeveynlik. Kişisel Değişim Yönetimi: “Yeni Bir Sen Yaratmak” Mümkün Mü? Çocukların Karakter, Davranış ve Alışkanlıklarının Farkında Olmak.

Ebeveynler İçin Akıcılıklar Tesisi. Bununla beraber; Bilgi Akıcılığı, İş Birliği Akıcılığı, Medya Akıcılığı, Yaratıcılık Akıcılığı ve Dijital Akıcılık.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.