Site rengi

Tasarım

ALTIN 554,31
DOLAR 9,6155
EURO 11,2367
BIST 1.480
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 20 °C
Az Bulutlu
Türkçe Slow Pop Dinle masöz istanbul turbobet giriş gmail kaydol

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi: Engellilere yönelik projelerine bir yenisini daha ekliyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi: Engellilere yönelik projelerine bir yenisini daha ekliyor

Büyükşehir Belediyesi, engellilerin desteklenmesi ve toplumsal farkındalık oluşturulması hedefiyle 120 gönüllü 20 işitme engelli bireyin bir araya geleceği “Ellerimde Güç Var” projesini hayata geçiyor.

Büyükşehir, işitme engellilerin ellerini güçlendiriyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, engellilere yönelik projelerine bir yenisini daha ekliyor. 120 gönüllü ile 20 işitme engelli bireyin bir araya geleceği “Ellerimde Güç Var” projesi ile engellilerin desteklenmesi ve toplumsal farkındalık oluşturulması hedefleniyor.

ELLERİMDE GÜÇ VAR

Bugüne kadar hayata geçirdiği birçok proje ile engellilere sunulan sosyal hizmetleri yaygınlaştıran ve engellilerin sosyal hayata katılımına imkân sunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu sefer de “Ellerimde Güç Var” projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan Gençlik Projeleri Destek Programı çerçevesinde desteklenen projede 120 gönüllü ve 20 işitme engelli bir araya geliyor.

Kocaeli Sağırlar Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin koordinatörlüğünde, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi ve Kocaeli Kâğıt Spor Kulübü Derneği ile ortaklaşa gerçekleştirilecek olan proje ile genel olarak, Kocaeli’nde yaşayan 19-24 yaş arası işitme engelli gençlerin gençlik ve spor hizmetlerine erişiminin kolaylaştırılması amaçlanıyor.

ENGELİ OLAN VE OLMAYAN GENÇLER BİR ARAYA GELECEK

Gençlerde gönüllülüğü inşa etmenin, sorumluluk duygusunu geliştirmenin ve toplumsal duyarlılığı artırmanın hedeflendiği proje sayesinde engeli bulunmayan gençlerin işitme engeli bulunan gençlerle katılacakları sosyal, sportif ve kültürel etkinlikler sayesinde kaynaşmaları sağlanacak ve toplumsal duyarlılıkları artırılacak.

Ayrıca geleneksel sporlara karşı ilginin azaldığı günümüzde işitme engelli bireylerin ve engeli bulunmayan gönüllü gençlerin geleneksel sporlara karşı ilgilerinin arttırılması, geleneksel sporların gençler vasıtası ile gelecek kuşaklara aktarılması sağlanacak.

DİL EĞİTİMİNİN ARDINDAN SİNEMA KEYFİ

“Ellerimde Güç Var” projesi kapsamında, 19-24 yaş aralığındaki işitme engelli bireyler ile aynı yaş aralığındaki engeli bulunmayan gönüllü gençlerin geleneksel sporlar, işaret dili eğitimi, sinema ve kahve etkinliklerinde buluşmaları planlandı.

Gönüllü gençler, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından verilecek altı haftalık işaret dili eğitiminin sonrasında işaret diline çevrilmiş üç farklı sinema filmi hep birlikte izleyecekler.

Bu sayede engeli bulunmayan gençler, işitme engelli bireyler sessiz film izleyerek, empati kurmayı ve engelli yaşıtların hislerini anlamayı tecrübe edecekler.

Film sonrasında aynı mekânın kafeterya bölümünde kahve etkinliği yapılacak ve iki farklı grubun bir arada sosyalleşmesi sağlanacak. Ayrıca işaret diline çevrilen sinema filmlerinde rol alan oyuncu ya da yapımcılar kahve etkinliklerine davet edilerek hedef kitle ile buluşmaları temin edilecek.

GELENEKSEL SPORLARIMIZI ÖĞRENECEKLER

Engelli vatandaşların sportif faaliyetlere katılımının da teşvik edileceği proje kapsamında diğer bir proje faaliyeti olarak katılımcılara Kocaeli Kağıtspor Kulübü Derneği tarafından okçuluk ve Kocaeli Üniversitesi Kartepe Atçılık Meslek Yüksek Okulu tarafından da binicilik eğitimi verilecek.

Bu sayede engelli bireylerin de spor hizmetlerinden faydalanabilmeleri ve engeli bulunmayan gençlerin geleneksel sporlara ilgilerinin daha çok artırılması sağlanmış olacak.

GÖNÜLLÜ GENÇLERE İŞARET DİLİ KİTABI HEDİYE

Projeye destek sağlayan gönüllü gençlere Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafında hazırlanacak olan işaret dili kitabı hediye edilecek.

Gençlere ayrıca Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin hali hazırda sunduğu sportif ve kültürel hizmetlerden yararlanmaları hususunda öncelik ve ayrıcalık sunulacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.