Dolar 16,1920
Euro 17,4658
Altın 965,28
BİST 2.438,84
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 27 °C
Açık

Küçükçekmece Dâhilerini Arıyor

Küçükçekmece Dâhilerini Arıyor

Küçükçekmece Belediyesi, Küçükçekmece Kaymakamlığı ve İlçe Milli eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenecek ödüllü yarışmalara başvurular başladı.

Belediyecilikte hep bir fazlasını hedefleyen Küçükçekmece Belediyesi, yeni eğitim-öğretim döneminde de öğrencilerin yeni fikirlerini açığa çıkaracak ve vizyonlarını geliştirecek ödüllü yarışmalar düzenlemeye devam ediyor.  Öğrencilerin sanatsal yönlerini geliştiren, sanatla ve bilimle iç içe, çağdaş, yaratıcı, sadece ezbere dayalı olmayan uygulamalı bir eğitimi temel alan ve bu yöndeki bilimsel projeleri ortaya çıkaran bir anlayışla hareket eden Küçükçekmece Belediyesi, yeni dönemde 6 adet ödüllü yarışma düzenleyecek.

Küçükçekmece Belediyesi, 2021/ 2022 eğitim öğretim yılında ‘Ata’ya Özlem’ Konulu Şiir Okuma Yarışması, ‘Küçükçekmece Dâhilerini Arıyor’ Proje Yarışması, Mangala Turnuvası, Çevre Konulu Resim Yarışması, ‘Yetenekliseniz’ Ses Yarışması, 7. Sınıflar Arası Bilgi Yarışması düzenleyecek. Yarışmalar hakkında detaylı bilgi almak isteyenler https://kucukcekmece.istanbul/yarismalar/ adresini tıklayabilir ya da 444 4 360/8965 no’ lu telefonu arayabilir.

Yarışma detayları ise şu şekilde;

“Ata’ya Özlem’’ Konulu Şiir Okuma Yarışması

Küçükçekmece’deki resmi/özel her kademedeki okullarda görev yapan tüm öğretmenler (kadrolu, sözleşmeli, ücretli ve belediye bünyesinde görev yapan) katılabilir.  Yarışmaya grup şeklinde katılmak serbesttir. Yarışmanın elemelerindeki değerlendirmeyi, organizasyonun belirleyeceği, uzmanlardan oluşan, “Seçici Kurul” yapacaktır. Organizasyon, yarışmaya katılan ekiplerin görüntü ve fotoğraflarını, hiçbir izne tabi olmadan, her türlü mecrada yayınlama, kullanma ve paylaşma hakkına sahiptir. Son başvuru tarihi 2 Nisan 2021.

‘Küçükçekmece Dâhilerini Arıyor’ Proje Yarışması

Yarışmaya Küçükçekmece genelindeki resmi/özel Ortaokul (5, 6, 7, 8. Sınıflar) ve Lisede (9, 10, 11 ve 12. Sınıflar) okuyan öğrenciler katılabilir. Yarışmaya grup şeklinde katılmak serbesttir. Yarışmalar, Fen ve Teknoloji alanlarında, Uzay ve Astronomi, İnovasyon, Tasarım ve Modelleme, Mekanik, Elektronik, Yazılım, Görüntüleme Teknolojileri, Nano teknoloji vb. kategorilerinde düzenlenecektir. Son başvuru tarihi, 5 Mart 2021.

Mangala Yarışması

Yarışma; İlkokul, Ortaokul ve Lise olmak üzere üç kategoride yapılacaktır. Yarışmaya Küçükçekmece genelindeki resmi/özel İlkokul (2-3-4. Sınıflar ) Ortaokul (5, 6, 7, 8. Sınıflar) ve Lisede (9, 10, 11 ve12. Sınıflar) okuyan öğrenciler katılabilir. Her okul kendi içinde elemelerini yaparak turnuvaya en fazla 10 yarışmacı ile katılabilir. Son başvuru tarihi, 1 Mart 2021.

Çevre Konulu Resim Yarışması

Yarışmaya Küçükçekmece genelindeki resmi/özel ilkokul (2, 3, 4.sınıflar) ve Ortaokul (5, 6, 7, 8. Sınıflar) okuyan öğrenciler katılabilir. Katılımcılar yarışmaya tek bir eserle katılacaklardır. Son başvuru tarihi 27 Nisan 2021.

‘Yetenekliseniz’ Ses Yarışması

Yarışmaya Küçükçekmece genelindeki resmi/özel ortaöğretim (Lise) 9, 10, 11, 12. sınıflarda okuyan öğrenciler katılabilir. Yarışmaya grup şeklinde katılmak serbesttir. Son başvuru tarihi 30 Nisan 2021.

  1. Sınıflar arası bilgi yarışması

    Yarışmaya Küçükçekmece genelindeki resmi/özel ortaokullarda okuyan 7. sınıf öğrencileri katılabilir. Okullar yarışmaya 3 asil 1 yedek yarışmacıdan oluşan bir takımla katılacaktır. Son başvuru tarihi 2 Şubat 2021.

    Yarışmalarda dereceye girenlere Küçükçekmece Belediyesi tarafından, 500TL ile 4000 TL arasında para ödülü ile birlikte madalya ve plaket verilecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.